Lokalizacja pojazdu

Jak działa lokalizacja pojazdu gps?

Lokalizacja pojazdu – nadajniki gps rejestrują trasę jaką pokonał Twój pojazd. Każdy nowy punkt generuję się na podstawie 3 różnych zdarzeń.

Dystans
W ustawieniach urządzenia gps zawarty jest dystans po którego pokonaniu generuje się nowy punkt. Standardowo jest to 1000 metrów.
Czas
Innym parametrem lokalizatora gps jest czas po jakim ma się generować punkt. Zazwyczaj jest to 60 sekund dla pojazdu w ruchu i 5 minut dla postoju.
Skręt
By jak najdokładniej odzwierciedlić pokonaną trasę przez nadajnik gps kolejnym z możliwych ustawień jest promień skrętu ustawiany na minimum 25 stopni.

 


Lokalizator GPS

Urządzenie monitorujące gps rejestruje co sekundę informację o swoim położeniu(czyli współrzędne geograficzne miejsca w którym się znajduję) z dokładnością do 3 metrów.

Punkty generowane są na podstawie ustawień danego urządzenia. Można w ustawieniach dokładnie określić co ile sekund ma generować się punkt lub co ile metrów lub co jaki promień skrętu. Dodatkowe punkty generowane są także podczas wł/wył stacyjki.

Wszystkie punkty przesyłane są na serwer www. Dostęp do nich jest natychmiastowy przez urządzenia z dostępem do internetu.

Historia pokonanych tras

Wszystkie zapisane dostępne są online. Wystarczy używając kalendarza w panelu użytkownika wybrać dany okres czasu i kliknąć przycisk „Aktualizuj”. Wczytana zostanie wtedy trasa w z wybranego okresu.

Każda z tras zawiera także podsumowanie czyli łączny czas jazdy, liczba pokonanych kilometrów a także miejsca postojów.

Istnieje także możliwość zarchiwizowania trasy z dowolnych dni w zakładce „Historia pojazdu”. Umożliwia to zapamiętanie statystyk z dowolnego dnia a także generowania raportu z całego miesiąca.